O NAS


Siedlisko DUMKA to miejsce niezwykłe.
dyplomTutaj naprawdę można odnaleźć magiczną atmosferę dawnej wsi o jakiej opowiadają Młodożeniec, Karpiński, Leśmian czy Staff.

Posesja jest tak usytuowana, że obejmuje trochę lasu, trochę zabudowań i tak zróżnicowana topograficznie, że jest tu i pagór i dolina, przepływa rzeczka. Jest także mały staw.

Ten niezwykły krajobraz urozmaica bogata fauna. Są to kaczki (już kolejne pokolenie wyklute na wysepce stawu), wiewiórki figlujące po bukach i olchach, przekomarzające się z naszym psem Dudusiem oraz mnóstwo leśnych ptaków, które karmimy zimą, a kochamy cały rok. Są one tak wdzięczne, że ich uroczyste koncerty można podziwiać jak V Symfonię Beethovena. Można je też podglądać, bo budek lęgowych i karmników jest u nas wiele.

Swoją obecnością zaszczyca to miejsce sowa, której nocne życie może dostarczyc niesamowitych wrażeń oraz wydra - złodziejka, która podkrada rybki z naszego stawu.

Centralnym miejscem Siedliska jest drewniany, ponad sześćdziesięcioletni dom z kresową architekturą, który dziesięć lat temu przenieśliśmy z Tomaszowa Lubelskiego do Wólki, ustępując tam miejsca nowemu budownictwu. Wymieniliśmy w nim wysłużone podwaliny i dach, ukryliśmy w nim trochę nowoczesności.

Jeszcze do niedawna korzystaliśmy z niego tylko my i nasi najbliżsi. Zrodziła się jednak myśl, że to urocze miejsce może być otwarte dla szerszego kręgu sympatyków wypoczynku na wsi.

Dzięki staraniom gospodarzy i sąsiadów wiele okolicznych starych sprzętów domowych i gospodarskich uniknęło wysypiska śmieci i na nowo nabrało blasku. I to głównie one stanowią wystrój chaty i całego obejścia .Chłopskie pochodzenie gospodarzy, a szczególnie pasja gospodyni cały czas procentuje we wzbogacaniu Siedliska we wszelkie atrybuty sielskości. Sprawia to, że panuje tu wyjątkowy klimat.

Biesiadując w letniej" imprezowni" w towarzystwie łóżka z siennikiem czy babcinego kredensu odnajdą Państwo dawno zapomniane uroki życia na wsi.

Do tego możliwość udziału w "kulinarnej podróży" po staropolskich smakach lub po prostu chłopskim jadle da ucztę także podniebieniu.

A jeśli zechcą Państwo poczuć prawdziwie biesiadny klimat jest też muzyka nie tylko odtwarzana, ale także w wykonaniu "na żywo". Na specjalne życzenie znajdzie się grajek , który doskonale zaintonuje "Dumkę na dwa serca" , "Sokoły" jak również "Pod Niebem Paryża" i wiele innych ..

Propozycje nasze można by jeszcze mnożyć. Liczymy na Państwa sugestie i życzenia. My zechcemy je spełnić.